KLEJE I GRUNTY DO PODŁÓG

Jaki klej zastosować do przyklejenia podłogi  drewnianej?

Odpowiadając na to pytanie należałoby zadać pytanie:

Jakiej wielkości elementy i jakiego rodzaju podłoga będą klejone do podłoża?

W przypadku litych podłóg, większe wymiary elementu czyli szerokość powyżej 70 mm, zaleca się przy-klejać na klej II składnikowy, a w  przypadku elementów powyżej 140 mm na jednoskładnikowy kleje w techno-logii SMP. W przypadku małych formatów oraz mozaiki przemysłowej wystarczy zastosowanie tzw. klejów roz-puszczalnikowych.

W przypadku materiałów wielowarstwowych należy stosować kleje II składnikowe lub jedno-składnikowe w technologii SMP.

Integralną częścią tzw. systemu jest grunt przeznaczony do każdego z rodzajów klei. Zastosowanie odpo-wiedniego gruntu z systemu jest warunkiem do rozpatrywania jakichkolwiek roszczeń po zastosowaniu kleju.

Firma WIMLER poleca zastosowanie chemii z oferty włoskiego producenta, gdyż nie tylko jakościądorównują one produktom firm niemieckich producentów, ale oferta modyfikowana jest w zależności  od pojawiających się nowych trendów w technologii i zastosowaniu podłóg drewnianych.


GRUNT POLIURETANOWY NISKOEMISYJNY PB-235

 product-30

Grunt poliuretanowy o bardzo niskiej emisyjności przeznaczony do gruntowania podłoży przed klejeniem parkietu klejami poliuretanowymi PB-890, PB-880 lub elastycznymi klejami do parkietu HB-810 lub HB-810. Może być stosowany, jako środek do odcięcia wilgotności resztkowej w podłożu.

GRUNT POLIURETANOWY PB-230

 product-31

Skoncentrowany grunt poliuretanow y przeznaczony do gruntowania chłonnych, niechłonnych i pylących podłoży występujących w budownictwie. Grunt rozcieńcza się rozcieńczalnikiem SU.

Polecany do stosowania pod:

  • Kleje Poliuretanowe Dwuskładnikowe do Parkietu PB-890 i PB-880
  • Kleje elastyczne HB-810 lub HB-820

 

KLEJ POLIURETANOWY DWUSKŁADNIKOWY DO PARKIETU PB-880

 product-38

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy bez zawartości roz- puszczalników organicznych i wody. Przeznaczony jest do klejenia wszystkich rodzajów klepek parkietowych, szcze- gólnie polecany do parkietu z drewna egzotycznego, parkietu deskowego i parkietu gotowego.

KLEJ ELASTYCZNY DO PARKIETU HB-810

product-40

Łatwy w aplikacji jednoskładnikowy klej na bazie silanizowanych polimerów. Klej utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Nie zawiera rozpuszczalników ani wody. Charakteryzuje się bardzo dużą siłą wiązania i bardzo szerokim zastosowaniem. Po utwardzeniu pozostaje trwale elastyczny, dzięki czemu kompensuje efekt pracy drewna. Przeznaczony do klejenia wszystkich typów parkietów, doskonale sprawdza się na podłożach z ogrzewaniem podłogowym.

 

SELENA W POLSCE

Selena powstała w 1992 roku we Wrocławiu. Obecnie firma posiada już ponad 20 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i od czasu, kiedy to na początku lat dziewięćdziesiątych w sposób pionierski, rozpoczęła edukację rynku w zakresie nowych technologii z wykorzystaniem pian, silikonów i uszczelniaczy, oferowany przez firmę Selena asortyment produktów ulega sukcesywnemu poszerzaniu. Dzisiaj oferta produktowa Seleny należy do najszerszych na rynku nie tylko w Polsce, ale też na świecie.

W zależności od grup produktowych udział Seleny w rynku waha się od kilkunastu procent do niemal 40%. Na sukces Seleny pracuje w Polsce ponad 720 pracowników, a firma jest jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Selena w Polsce to szeroka sieć dystrybucji, szybkie terminy realizacji zamówień oraz nowoczesne metody obsługi klientów. Selena S.A. w ramach grupy dysponuje bogatym zapleczem produkcyjnym i badawczym od pian poprzez silikony, akryle i kleje na papach i tynkach kończąc.