TEAK BRAZYLIJSKI

teakbrazylia champagnemapa

OPIS GATUNKU

Nazwy handlowe:  Tek, Teck

Nazwa botaniczna:  Tectona grandis

Rodzina:  Verbenaceae

Występowanie:  Brazylia

Charakterystyka drewna

Kolor:  jednolity złoty brąz ciemniejący po czasie

 

 

Ciężar właściwy przy wilgotności 12%: 670 kg/m3

Skurcz styczny (%): 4,7

Skurcz promieniowy (%): 2,6 /p>

Zastosowanie: podłogi, parkiety,(kuchnia, łazienka, hol, sypialnia , taras) schody, deski tarasowe, meble ogrodowe

Twardość „Janka”: 1155

OCENA PARAMETRÓW DREWNA: 4

 

 

DOSTĘPNE FORMY PODŁOGI 

Wymiary podane są w mm (grubość x szerokość x mix długości)

  • Podłogi lite- surowe oraz lakier UV i olej naturalny:

    15x90x300-1200 mm

    15x120x600-1500 mm


 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE O PRODUKCIE

Drewno występuje w jednej klasie selekcji klasa II. Drewno charakteryzuje się naturalnym wybarwieniem, bogatym i różnorodnym usłojeniem. Pojawiają się sporadycznie sęczki oraz biel bez ograniczeń. W zależności od wykończenia : lakier czy olej, kolor drewna może być od jasnego brązu do miodowo-brązowego.

Informacje

Informacje o lakierach UV – 6 warstw lakieru UV

Informacje o olejach: olej naturalny

Produkty lakierowane lub olejowane mikrofaza czterostronna.

Sposób montażu: klejona do podłoża na klej II składnikowy.

Teak pochodzący z plantacji z Brazylii to alternatywa dla osób ceniących ekologię i w szczególny sposób podchodzących do zagadnienia ochrony lasów tropikalnych. Firma nasza jako pierwsza na rynku polskim postanowiła wprowadzić do swojej oferty drewno teakowe z pełnym certyfikatem FSC (więcej na temat FSC  pl.fsc.org/)i rozpocząć tym samym propagowanie zastosowania drewna plantacyjnego w użytkowaniu. Ze względu na swoje właściwości drewno teakowe nadaje się nie tylko do wewnątrz ale i na zewnątrz, stąd nasza kolekcja modułów tarasowych w dziale TARASY.

Teak plantacyjny to także alternatywa dla osób poszukujących specjalnie wybranych kolorów do realizacji swoich wnętrz. Stworzona przez nas kolekcja kolorowanych podłóg tekowych to odpowiedź na tak popularne na naszym rynku barwione podłogi dębowe. Teak dzięki swoim właściwościom i usłojeniu idealnie poddaje się obróbce technicznej i pozwala na stworzenie wyszukanych i oryginalnych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą podstawową wybarwień teak-u, a także w przypadku niespełnienia Państwa oczekiwać kolekcją, którą prezentujemy zapraszamy z próbką koloru do punktu i spróbujemy stworzyć najbardziej zbliżony kolor podłogi teakowej.


REALIZACJE